Konto Firma To Ja

Konto Firma To Ja
Konto Firma To Ja to propozycja oferowana przez Idea Bank osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Bank przekonuje, że prowadzenie konta Firma To Ja nic nie kosztuje, a nawet pozwala zarobić. Kusi również innowacyjnymi usługami dodatkowymi, takimi jak mobilny wpłatomat, czy stały dostęp do przestrzeni co-workingowych Idea Hub. Czy rzeczywiście konto Firma To Ja ułatwi nam zarządzanie firmowymi finansami?

Dla kogo przeznaczone jest konto Firma To Ja?

Konto Firma To Ja, które oferuje Idea Bank, powstało jako efekt współpracy banku z przedsiębiorcami, więc stara się odpowiedzieć na oczekiwania osób prowadzących swój biznes. Konto takie mogą założyć tylko osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Tym samym z rachunku nie skorzystają spółki, fundacje czy stowarzyszenia. Konto adresowane jest szczególnie do osób szukających innowacyjnych rozwiązań, które chcą uniknąć dodatkowych opłat, a nawet zarobić, dzięki korzystaniu z promocji oferowanych przez bank.

Ile kosztuje konto Firma To Ja?

Konto Firma To Ja reklamowane jest jako konto całkowicie darmowe. W rzeczywistości nie zapłacimy ani złotówki za otwarcie oraz prowadzenie konta. Bezpłatne są także wpłaty gotówkowe w oddziałach, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju, jak również przelewy krajowe realizowane przez system bankowości internetowej. Dodatkowo, w ciągu miesiąca bank oferuje wykonanie dwóch darmowych przelewów europejskich (SEPA/EuroElixir) oraz dwóch przelewów natychmiastowych (Express Elixir). Nie zapłacimy także za sprawdzanie salda w bankomacie oraz SMS-owe kody autoryzacyjne.

Do konta wydawana jest za darmo karta debetowa. Za używanie karty musimy zapłacić 4,99 zł, jednak i tej opłaty możemy uniknąć. Bank nie naliczy jej, jeśli co miesiąc za pomocą karty będziesz dokonywać transakcji bezgotówkowych na kwotę równą lub wyższą niż 400 zł, lub jeśli wpłacisz gotówkę we wpłatomatach lub wypłacisz ją w bankomatach określonych przez bank, w kwocie co najmniej 1 000 zł. Karta ta ma funkcję PayPass oraz umożliwia dokonywanie płatności internetowych. Wydawana jest przez MasterCard. Jeśli zamierzasz często korzystać z karty za granicą, powinieneś mieć na uwadze, że za wypłaty z bankomatów poza Polską naliczana jest prowizja w wysokości 2% transakcji, jednak nie niższa niż 10 zł.

O ile większość podstawowych operacji bankowych koniecznych do obsługi konta rzeczywiście jest darmowa, to są również usługi, za które bank naliczy Ci opłatę. Trzeci i kolejne przelewy europejskie będą kosztować Cię 3,99 zł za każdą zleconą operację, zaś za przelewy natychmiastowe, licząc od trzeciego, zapłacisz 3,50 zł. Jeśli zależy Ci na obsłudze osobistej, musisz mieć na uwadze, że zlecenie przelewu w oddziale banku kosztuje 4,99 zł, zaś wypłata gotówki w kasie to koszt 0,3% wypłacanej kwoty, jednak nie mniej niż 5 zł. Opłaty za wypłatę możemy uniknąć tylko wtedy, jeśli posiadamy dodatkowy pakiet All Inclusive. Miesięczny wyciąg z konta w formie papierowej wyniesie Cię 4,99 zł. Wszystkie koszty związane z prowadzeniem konta zestawione są w tabeli:

Za co nie zapłacimy? Za co zapłacimy?
 • otwarcie i prowadzenie konta
 • wpłaty gotówkowe w oddziałach Idea Banku
 • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju
 • wykonywanie przelewów krajowych
 • pierwsze dwa przelewy europejskie w miesiącu
 • pierwsze dwa przelewy natychmiastowe w miesiącu
 • sprawdzenie salda konta w bankomacie
 • autoryzacja SMS przelewów
 • wydanie karty debetowej
 • używanie karty debetowej, pod warunkiem, że za jej pomocą dokonasz w ciągu miesiąca transakcji bezgotówkowych na co najmniej 400 zł lub jeśli wpłacisz/wypłacisz gotówkę z bankomatu/wpłatomatu w wysokości co najmniej 1000 zł
 • trzeci i kolejne przelewy europejskie: 3,99 zł
 • trzeci i kolejne przelewy natychmiastowe: 3,50 zł
 • przelewy zlecane w oddziale banku: 4,99 zł
 • wypłaty gotówki w oddziale banku: 0,3% wypłacanej kwoty, ale nie mniej niż 5 zł
 • miesięczny wyciąg z konta w formie papierowej: 5 zł
 • wypłaty z bankomatów za granicą: 2% transakcji, ale nie mniej niż 10 zł

Jak założyć konta Firma To Ja?

Założenie konta jest bardzo proste i nie wymaga wizyty w oddziale banku. Możesz założyć je poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej lub dzwoniąc na infolinię. Konto aktywuje się w momencie zalogowania do bankowości internetowej Idea Banku.

Jakie usługi dodatkowe oferuje konto Firma To Ja?

Decydując się na założenie konta firmowego, poza dostępem do typowych funkcji, zyskujesz również kilka dodatkowych korzyści. Idea Bank zadbał bowiem o to, aby konto Firma To Ja wyróżniało się na rynku bankowości firmowej. Na co zatem możesz liczyć?

Idea Bank Cloud
Pierwszą dodatkową usługą, którą zyskujesz, jest dostęp do platformy Idea Cloud, będącej systemem wspomagającym zarządzanie finansami firmowymi. Umożliwia ona dostęp do konta z poziomu urządzeń mobilnych. Wyposażona jest także w program do fakturowania oraz bezpieczny wirtualny sejf, w którym możesz przechowywać dokumenty, aby mieć dostęp do wszystkich istotnych plików zawsze wtedy, kiedy jest to niezbędne. Pliki w nim zapisane można pobierać oraz przesyłać za pomocą poczty e-mail.

Mobilny wpłatomat
Mobilny wpłatomat to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na szukanie jego stacjonarnego odpowiednika oraz tych, którzy nie chcą nosić ze sobą dużej ilości gotówki z uwagi na bezpieczeństwo. Wpłatomat możesz zamówić na konkretną godzinę poprzez aplikację mobilną. Przyjeżdża on we wskazane przez Ciebie miejsce, a trasę przejazdu możesz na bieżąco śledzić w sieci. Wpłacone w ten sposób środki księgują się na rachunku w ciągu maksymalnie 30 minut. Usługa ta dostępna jest w trzynastu miastach w Polsce.

Idea Hub
Idea Hub to kolejna usługa dodatkowa oferowana do konta Firma To Ja. Szczególnie przypadnie ona do gustu osobom prowadzącym działalność kreatywną, freelancerom oraz tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem i nie stać ich na to, aby na stałe wynajmować biuro, w którym mogliby spotkać się z klientami czy współpracownikami. Idea Hub to stały dostęp do przestrzeni co-workingowej, w której można spokojnie popracować lub też wynająć za darmo salę konferencyjną na potrzeby przeprowadzenia profesjonalnego spotkania.

Dostęp do terminali płatniczych
Dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż Idea Bank przygotował ofertę terminali płatniczych dostępnych na preferencyjnych warunkach. Możesz wybrać terminal Elavon lub SumUp.

Promocja Premiowanie za Bankowanie
Oprócz tego, że bank Idea reklamuje konto Firma To Ja jako darmowe, wprowadził także promocję, która umożliwia zarobienie do 600 zł rocznie na jego prowadzeniu. W ramach premii możemy uzyskać co miesiąc do 50 zł. Wystarczy aktywnie prowadzić swoje konta Firma To Ja oraz aktywować promocję w systemie Idea Cloud lub złożyć stosowne oświadczenie o przystąpieniu do niej w oddziale bankowym. Wysokość premii uzależniona jest od tego, jakiej wysokości środki znajdują się średnio na Twoim koncie, jaka była kwota przelewu przekazanego do Urzędu Skarbowego oraz ZUS, jak dużą sumę wpłaciłeś jednorazowo na swoje konto oraz czy korzystasz z systemu umożliwiającego wystawianie faktur. Szczegółowo sposób naliczania premii przedstawiania poniższa tabela:

Co trzeba zrobić, aby otrzymać premię? Dodatkowe warunki Ile można zyskać?
Dokonanie wpłaty we wpłatomacie w kwocie co najmniej 1000 zł Brak dodatkowych warunków – premia jest przyznawana po każdej wpłacie 20 zł
Wystawienie i opłacenie faktury poprzez Idea Cloud na minimum 100 złotych Brak dodatkowych warunków – premia przyznawana po wystawieniu faktury 20 zł
Wykonanie przelewu do ZUS lub Urzędu Skarbowego na kwotę minimum 250 zł Premia przyznawana jest za pierwszy przelew w miesiącu 30 zł
Utrzymanie wskazanego średniego salda na rachunku Premia przyznawana jest w zależności od wysokości salda, które wynosi co najmniej:
5000 zł – premia 10 zł
10000 zł – premia 20 zł
15000 zł – premia 30 zł
30000 zł – premia 40 zł
od 10 do 40 zł

Warto pamiętać o tym, że łączna suma premii nie przekroczy 600 zł brutto, czyli 486 zł netto w ciągu roku. Powyższe kwoty są bowiem sumowane tylko do kwoty 50 zł brutto miesięcznie, czyli 40,50 zł netto. Powyżej tej sumy premia przestaje być naliczana. Okres promocji określony jest na dwanaście miesięcy, a to oznacza, że o premię możemy się starać tylko przez pierwszy rok prowadzenia konta. Warto również zwrócić uwagę, że bank nie odprowadza podatku od premii za nas, zatem musimy to zrobić samodzielnie.

Czy warto założyć konto Firma To Ja?

Konto Firma To Ja to jedno z najlepszych kont dla firm dostępnych na rynku. Jako że większość czynności związanych z jego obsługą jest darmowa, utrzymanie rachunku nie obciąży Twojego budżetu. Co więcej, jeśli skorzystasz z promocji, masz okazję nawet zarobić. Minusem konta jest adresowanie go tylko do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, ale jeśli do nich należysz, na pewno powinieneś zainteresować się tą ofertą. Dzięki usługom dodatkowym, takim jak Idea Hub, czy mobilny wpłatomat, idealnie odpowiada ona na potrzeby nowoczesnych przedsiębiorców i może znacząco pomóc w zarządzaniu firmowymi finansami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *