Konto firmowe BIZnest

BIZNest Konto
Oferowane przez Nest Bank konto firmowe BIZnest to konto reklamowane jako całkowicie darmowe i dostosowane do potrzeb wynikających z prowadzenia przedsiębiorstwa. Wydawana jest do niego karta Visa wyposażona w dodatkowe funkcje zwiększające bezpieczeństwo Twoich środków. Do założenia rachunku właśnie w tym banku mogą skusić Cię również korzystne oferty usług powiązanych, takich jak konta oszczędnościowe oraz walutowe.

Dla przeznaczone kogo jest BIZnest konto firmowe?

Nest Bank jest to stosunkowo nowa instytucja, która powstała w 2016 roku przez połączenie dwóch banków: BIZ Bank oraz mobilny bank SMART. Proponowane przez Nest Bank konto firmowe to rachunek przeznaczony, jak sama nazwa wskazuje, dla osób prowadzących swoje firmy. Uściślając, konto firmowe może założyć zarówno osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, jak i spółka prawa handlowego. Jest to więc rachunek przeznaczony nie tylko dla niewielkich, rozpoczynających swoją przygodę na rynku firm, ale również dla tych, które już od dawna funkcjonują na szeroką skalę.

Jak można założyć w Nest Bank konto firmowe?

Aby założyć w Nest Bank konto firmowe, musisz posiadać dowód osobisty lub paszport i udostępnić bankowi dane swojej firmy: nazwę, NIP, REGON, kody PKD oraz datę założenia. Konieczne będzie także wskazanie adresu siedziby oraz numeru telefonu i adresu e-mail. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć konto on-line tutaj i potwierdzić je na kilka sposobów:

 • Przelew potwierdzający – przelew należy wykonać z konta osobistego, które nie było otwarte za pomocą przelewu potwierdzającego, a dane zawarte w przelewie muszą być zgodne z tymi, które wpisałeś we wniosku wypełnionym on-line.
 • Kurier – umowę możesz podpisać w formie papierowej bez konieczności odwiedzania oddziału banku. Przywiezie Ci ją kurier w wybranym przez Ciebie terminie po złożeniu przez Ciebie wniosku na stronę lub w aplikacji mobilnej.
 • Wizyta w oddziale banku – możesz także zdecydować się na standardowy sposób i dopełnić wszystkich formalności w oddziale banku lub w jednej z jego placówek partnerskich, składając wcześniej wniosek on-line albo wypełniając go na miejscu.

Inne podmioty gospodarcze oraz osoby, które posiadają dowód osobisty wydany poza Polską, a nie posiadające paszportu, konto mogą założyć wyłącznie w oddziale banku. Co ważne, aby otworzyć w Nest Bank konto firmowe, nie trzeba otwierać dodatkowo konta osobistego. Jednak bank oferuje możliwość zarządzania tymi dwoma kontami w ramach jednego systemu, co może zachęcić Cię do otwarcia także rachunku dla potrzeb prywatnych. Za założenie konta bank nie pobiera żadnych opłat.

Ile kosztuje BIZnest konto firmowe?

Produkt Nest Banku reklamowany jest jako całkowicie darmowy. Czy rzeczywiście decydując się na założenie konta firmowego, unikniesz prowizji oraz ukrytych opłat?

Większość usług związanych z prowadzeniem konta rzeczywiście jest darmowa. Nie zapłacisz nic za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz za wykonanie przelewów krajowych w złotówkach w ramach systemu Elixir. Darmowe są także przelewy do ZUS oraz Urzędu Skarbowego wykonane za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej oraz transfery pieniężne do krajów Unii Europejskiej, czyli tak zwane przelewy SEPA. Autoryzacja przelewów za pomocą SMS-ów również nie jest objęta prowizją.

Za co będziesz musiał zapłacić? Jeśli chcesz wpłacać gotówkę w oddziale banku, musisz liczyć się z prowizją w wysokości 0,15% wpłacanej kwoty (prowizja ta wynosi minimalnie 5 zł). 5 zł zapłacisz również za wykonanie przelewu natychmiastowego, zleconego za pomocą systemu bankowości mobilnej lub internetowej na rachunek innego banku. Sporo wyniesie Cię również przelew zagraniczny realizowany przez system SWIFT. Zapłacisz za niego jednorazowo 20 zł. Opłaty za wymienione przelewy będą jeszcze wyższe, jeśli zechcesz zlecić ich realizację bezpośrednio w oddziale banku.

Karta Visa do konta BIZnest

Do konta wydawana jest karta Visa wyposażona w system płatności zbliżeniowych oraz umożliwiająca dokonywanie transakcji internetowych. Wydanie i użytkowanie jednej karty jest bezpłatne. Za jej pomocą możesz wybierać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce, a także dzięki usłudze cashback w kasach sklepów. Wpłaty gotówki są również bezpłatne, ale tylko w sieci Euronet. Warto pamiętać, że sprawdzenie stanu konta w bankomacie będzie Cię kosztować 5 zł, Tyle samo zapłacisz za każdorazową wypłatę z bankomatu za granicą. Prowizja za przewalutowanie natomiast naliczana jest od każdej transakcji i wynosi 3%. Jeśli będziesz potrzebował kolejnej karty, za jej wydanie zapłacisz 25 zł.

Wydawana karta Visa jest dodatkowo wyposażona w usługę 3D Secure, która zabezpiecza Twoje transakcje wykonywane przez internet. Podczas zlecania płatności, system będzie wymagać od Ciebie podania kodu, który wysyłany jest na wskazany przez nas numer telefonu. Funkcja taka utrudnia zapłacenie Twoją kartą osobie nieuprawnionej. Druga ciekawa usługa to Android Pay, która umożliwia wykonywanie płatności za pomocą naszego telefonu. Wystarczy, że ściągniesz ją na urządzenie mobilne, zarejestrujesz kartę Nest Banku poprzez zrobienie jej zdjęcia i możesz płacić za zakupy w sklepie oraz w aplikacjach. Taka forma płatności umożliwia śledzenie na bieżąco, gdzie zostały dokonane zakupy, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zauważyć podejrzane transakcje na Twoim koncie. Podsumowując:

Usługi darmowe Usługi płatne
 • założenie konta
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • wpłaty we wpłatomatsch sieci Euronet
 • przelewy krajowe w złotówkach
 • przelewy do ZUS i US wykonane przez bankowość internetową
 • przelewy europejskie
 • SMS-y do autoryzacji przelewów
 • wydanie i użytkowanie pierwszej karty płatniczej Visa
 • wypłaty gotówki w oddziale banku: 0,15% kwoty (min. 5 zł)
 • przelewy natychmiastowe w bankowości internetowej: 5 zł
 • przelewy zagraniczne: 20 zł
 • sprawdzenie stanu konta w bankomacie: 5 zł
 • wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą: 5 zł
 • prowizja za przewalutowanie transakcji: 3%
 • wydanie drugiej i kolejnych kart: 25 zł

Jakie dodatkowe usługi oferuje Nest Bank?

Zanim zdecydujesz się otworzyć w Nest Bank konto firmowe BIZnest, powinieneś również przyjrzeć się innym produktom oferowanym przez Nest Bank, które mogą być z nim powiązane. Są to przede wszystkim firmowe konta oszczędnościowe oraz walutowe.

Konto BIZnest Oszczędności
Dobrym sposobem na zabezpieczenie finansów firmowych jest założenie konta oszczędnościowego. Nowym klientom bank oferuje stałe oprocentowanie w wysokości 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych. Powyżej tej kwoty, oprocentowanie wynosi 2% w skali roku. Nie ma określonej minimalnej kwoty wpłaty oraz wypłaty środków, a pierwszy przelew z rachunku w miesiącu jest darmowy. Każdy następny kosztuje 5 zł.

Konto BIZnest Walutowe Oszczędności
To konto dla osób prowadzących firmy, które chcą oszczędzać w innej walucie niż polski złoty. Bank oferuje możliwość założenia konta w euro, funtach brytyjskich oraz dolarach amerykańskich. Oprocentowanie konta wynosi 0,1% w skali roku. Również nie została określona minimalna kwota wpłaty lub wypłaty, a pierwszy przelew z konta jest darmowy.

BIZnest Konto Waluta
Rachunek bieżący w walucie obcej to dobre rozwiązanie dla firm, które współpracują z kontrahentami zagranicznymi lub prowadzą międzynarodową działalność. Bank nie pobiera opłat za jego prowadzenie oraz oferuje darmowe przelewy SEPA w euro. Bezpłatne są także wypłaty gotówki z bankomatów za granicą w walucie zgodnej z tą, w której prowadzone jest konto. Koszt przelewów innych niż SEPA zależy od waluty i może wynosić 4 euro, 3 funty lub 5 dolarów.

Co jeszcze?

Co jeszcze możesz zyskać wybierając NEST Bank? Bank świadczy doradztwo w zakresie funduszy unijnych – doradza, z jakiego funduszu możesz skorzystać oraz oferuje finansowanie, które pokrywa wymagany wkład własny w projektach. Warto również regularnie sprawdzać aktualne promocje banku związane z zakładaniem konta firmowego BIZnest. Na początku roku 2017 bank oferował możliwość zdobycia 300 zł na paliwo we współpracy ze stacjami Orlen, zaś w 2016 roku, w celu przyciągnięcia przedsiębiorców często podróżujących w interesach, proponował 20% zniżki na noclegi w znanych sieciach hotelowych.

Czy warto zdecydować się na BIZnest konto firmowe?

Oferowane przez Nest Bank konto firmowe ma na tyle dużo zalet, że zdecydowanie warto rozważyć jego założenie. Podstawowe usługi związane z prowadzeniem rachunku są darmowe, co pozwala uniknąć zbędnych kosztów. Konto można obsługiwać za pomocą nowoczesnej aplikacji mobilnej, a wydawana bezpłatnie karta jest odpowiednio zabezpieczona. Dodatkowo będziemy mogli skorzystać z innych korzystnych ofert powiązanych z prowadzeniem konta firmowego oraz być może uda nam się trafić na okres ciekawych promocji, takich jak poprzednia współpraca banku z firmą Orlen lub siecią hoteli. Te wszystkie czynniki powodują, że jest to oferta godna polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *