Konto 360° w Banku Millennium


Konkurencja na rynku kont osobistych jest bardzo duża. Nic więc dziwnego, że banki starają się przyciągnąć klientów na różne sposoby. Swoją propozycję ma także Bank Millennium z Kontem 360°. Co rzeczywiście jest bezwarunkowo bezpłatne, a na co należy uważać? Tym właśnie zajmiemy się w poniższym tekście, prześwietlając ofertę banku.

Opcje bezwarunkowo bezpłatne

Na początek zaczniemy od kwestii, które faktycznie nie wiążą się z żadnymi opłatami, a co za tym idzie, nie trzeba spełnić dodatkowych warunków, aby usługa była darmowa:

  • Otwarcie konta;
  • Dostęp do usług bankowości elektronicznej;
  • Wpłaty gotówkowe, zarówno w placówce, jak i we wpłatomacie Millennium;
  • Wypłaty gotówki w placówkach i bankomatach Millennium;
  • Przelewy pomiędzy rachunkami tego samego właściciela oraz inne przelewy wewnętrzne wykonane za pomocą Millenet, Aplikacji Mobilnej MilleSMS lub przez telefon;
  • Przelewy krajowe w złotówkach poprzez Aplikację Mobilną lub Millenet, MilleSMS;
  • Zlecenia stałe.

Jak widać, lista nie jest wcale aż taka krótka, co jest z pewnością dużym plusem dla klientów chcących skorzystać z Konta 360°. Jednak oczywiście nie ma możliwości, by wszystko było bezpłatne, dlatego teraz przejdziemy do spraw, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Opcje warunkowo bezpłatne

Gdy mowa o niektórych usługach, to trzeba być świadomym, że będą one darmowe, jeśli spełni się pewne warunki. Dlatego dobrze mieć na uwadze szczególnie te wyróżnione poniżej kwestie, by nie zaskoczył nas ubytek pieniędzy na koncie:

Prowadzenie konta będzie darmowe, gdy co miesiąc na rachunek wpłynie przynajmniej 1000 zł i raz w miesiącu nastąpi płatność przy pomocy karty lub systemu BLIK. W przeciwnym wypadku musimy się liczyć z wydatkiem w kwocie 8 zł. Z kolei opłata za kartę nie zostanie naliczona, jeśli łączne wpływy na konto wyniosą minimum 1000 zł, a przy okazji zostanie wykonana jedna transakcja kartą lub BLIK-em. Jeśli tak się nie stanie, to zapłacimy 7 zł.

Kolejna kwestia to wypłaty pieniędzy. O ile wybranie gotówki w placówkach oraz bankomatach pod szyldem Millennium jest darmowe, o tyle już we wszystkich innych, także tych za granicą będzie bezpłatne pod warunkiem spełnienia konkretnych wymagań. Chodzi o wspomniane już miesięczne wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł oraz wykonanie przynajmniej jednej płatności kartą lub BLIK-em. W przeciwnym razie za bankomaty BZ WBK oraz Planet Cash zapłacimy 1 zł, wszystkie inne w Polsce – 5 zł, a za granicą 9 zł.

Warto w tym miejscu powiedzieć o tym, co od razu rzuca się w oczy. A mianowicie, gdy nie zostaną spełnione wymogi minimalnego wpływu na konto i przynajmniej jednej płatności kartą lub przez BLIK, to automatycznie ponosimy dwie opłaty, czyli 7 zł za kartę oraz 8 zł za prowadzenie konta. Daje to razem dość wysoki miesięczny rachunek na minusie.

Opcje płatne

Na koniec zestawienia opłat mamy jeszcze te rzeczy, za które po prostu trzeba zapłacić, jeśli oczywiście będziemy chcieli z takich opcji skorzystać. O czym zatem dobrze wiedzieć?

  • Istotną kwestią jest to, że nawet za przelewy wewnętrzne wykonane w placówce Banku Millennium musimy zapłacić 5 zł. Z kolei inne krajowe w złotówkach również w placówce będą kosztowały jeszcze więcej – 7,99 zł. Natomiast te przez TeleMillennium – 2 zł. Również 5 zł wydamy, gdy chodzi o przelew natychmiastowy zlecony za pomocą Millenet lub przez Aplikację Mobilną;
  • Jeśli niektóre krajowe przelewy są płatne, to nic dziwnego, że również te zagraniczne wiążą się z dodatkowymi kosztami. O jakich kwotach mowa? Tryb standardowy to opłata w wysokości 0,5%, przy czym minimalnie jest to 20 zł, a maksymalnie 125 zł. Przelew zagraniczny w trybie pilnym to dodatkowo 25 zł, natomiast ekspres 50 zł. Z kolei SEPA w Euro przez Millenet to wydatek rzędu 5 zł, a w placówce 10 zł.

Widać, że bank premiuje osoby korzystające z bankowości elektronicznej, ponieważ zdecydowanie nie opłaca się wykonywać przelewów w placówkach. Zarówno te wewnętrzne, jak i krajowe w złotówkach to duży wydatek, szczególnie jeśli robimy ich sporo w ciągu miesiąca.

Ciekawy bonus

Banki nie byłyby bankami, gdyby nie kusiły dodatkowymi bonusami do konta. Nie inaczej jest w przypadku Millennium, choć ta usługa nie jest stricte bankowa. Chodzi o Pakiet Bardzo Pomocny. Cóż to takiego? Jest to darmowe wsparcie przez pierwszy rok, później trzeba za nie płacić 4,98 za miesiąc. Mowa tutaj o usłudze pomocnej w sytuacjach awaryjnych. Klienci banku na przykład w razie zepsucia się jakiegoś sprzętu, nagłej choroby, zalania, pożaru itd. mogą zadzwonić do Centrum Alarmowego i zamówić odpowiedniego fachowca. Należy jednak pamiętać, że w ciągu roku można skorzystać z takiego wsparcia tylko siedem razy.

Konto 360° w Millennium jest dość korzystną opcją szczególnie dla osób, które cenią sobie wygodę płynącą z korzystania z mobilnych aplikacji. Raczej nie jest polecane tym, którzy za tego typu nowinkami technicznymi nie przepadają i wolą większość spraw załatwiać bezpośrednio w banku. Również osoby, które nie mają regularnych wpływów na rachunek, powinny przemyśleć ten wybór, aby nie narazić się na dodatkowe opłaty. Natomiast zachętą dla niektórych może być bezpłatne konto oszczędnościowe, które bank oferuje wraz z kontem osobistym. Warto zatem dobrze przemyśleć decyzję i poznać wszystkie za i przeciw, w czym właśnie może pomóc powyższy artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *