mKonta Aquarius Intensive w mBanku

mBank Aquarius Intensive
Kont VIP, czyli rachunków dla zamożnych klientów mamy na rynku całkiem sporo. Banki prześcigają się w przyciąganiu do placówek osób z grubszym portfelem. Jednym z takich przykładów jest mKonto Aquarius Intensive w mBanku. W poniższym tekście nakreślimy jego słabe oraz mocne strony.

Stawki na plusie

Na początek trochę na temat stawek, którymi kusi mBank. Faktycznie brak opłat dotyczy:

  • możliwości wypłacania pieniędzy ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie;
  • wpłat i wypłat polskiej waluty zarówno w placówce, jak i za pomocą wpłatomatu;
  • standardowych przelewów krajowych wykonywanych za pośrednictwem internetu, w placówkach oraz poprzez mLinię;
  • powiadomień SMS w liczbie nie większej niż 180 miesięcznie,
  • transakcji BLIK.

Natomiast niektóre pozycje z oferty są darmowe, jednak spełnić trzeba pewne warunki, by uniknąć opłat. A należy powiedzieć, że czasami nie są one wcale aż tak małe. Chodzi na przykład o prowadzenie rachunku, czyli właściwie kwestię podstawową. W przypadku Aquarius Intensive miesięczne wpływy na konto klienta nie mogą być mniejsze niż 10 tys. zł lub też aktywa w banku muszą opiewać przynajmniej na sumę 200 tys. złotych. W przypadku kiedy te warunki nie zostaną spełnione, naliczona zostanie opłata za prowadzenie konta w wysokości 49,50 zł na miesiąc. Trzeba przyznać, że zarówno warunki, jak i sam koszt to dość duże liczby, a co za tym idzie, nie są to wymogi zbyt łatwe do spełnienia dla wszystkich.

Stawki na minusie

Istnieją też takie usługi, które wiążą się ze stałymi kosztami, jednak nie są one eksponowane w widocznym miejscu na stronie banku. Można się na nie natknąć, czytając dopiski małym drukiem lub przeglądając tabelę opłat i prowizji. Wspomnieć tu musimy o przelewach innych aniżeli te standardowe w walucie polskiej, czyli ekspresowy oraz SORBNET. Ten pierwszy w przypadku wszystkich rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych kosztuje 5 zł. Natomiast drugi dla konta Intensive to wydatek w kwocie 15 zł, czyli 20 zł mniej niż dla reszty kont. Z kolei, gdy chodzi o przelewy w walucie obcej, to za SEPA zapłacimy 5 zł, natomiast za SWIFT 0,35% kwoty przelewu, przy czym jest to minimum 25 zł, a maksymalnie 200 zł. Trzeba natomiast dodać, że w tych dwóch ostatnich sytuacjach opłaty są identyczne dla wszystkich rodzajów rachunków. Również, jeśli chodzi o przewalutowanie gotówki, podczas wypłacania pieniędzy za granicą należy się spodziewać odpłatności. O jakich kwotach mowa? W zależności od rodzaju karty i waluty rozliczeniowej jest to od 2% do 5,9% wartości takiej transakcji.

Przywileje dla VIP-ów

Jednak konto VIP w końcu do czegoś zobowiązuje. A zatem na jakie bonusy może liczyć osoba korzystająca z takiego produktu? Otwierając wspomniany rachunek bankowy, otrzymujemy dodatkowo profesjonalne doradztwo finansowe. To dobra opcja dla osób, które w sposób świadomy chcą zarządzać swoją gotówką i móc ją z sukcesem pomnażać. Osobisty ekspert bankowy pomoże w podjęciu właściwych decyzji. W przypadku konta Intensive można wybrać sobie sposób kontaktu z taką osobą. To oznacza, że można porozmawiać online, telefonicznie, bezpośrednio w placówce lub też w umówionym poza bankiem miejscu. Zatem taki klient nie jest jednym z wielu, lecz jest traktowany wyjątkowo. Również na mLinii można liczyć na priorytetową obsługę.

Ciekawostką jest usługa Consierge dostępna dla właścicieli takiego rachunku. W jaki sposób to działa? Jest to osoba, która może wyręczyć posiadacza mKonta Aquarius Intensive w wielu, zarówno tych codziennych obowiązkach, jak i bardziej nietypowych sprawach. Może chodzić niemal o wszystko, od załatwienia fachowca do naprawy usterki w domu, przez rezerwację biletu na koncert, po zorganizowanie przyjęcia. To ktoś, kto wybawi z opresji, ale też pomoże zaoszczędzić sporo czasu.

Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość bardzo szybkiego uzyskania potrzebnych dokumentów z banku. Mogą one zostać wykonane na życzenie klienta w 24 godziny bez żadnym dodatkowych opłat. Interesującą opcją, z jakiej można skorzystać, jest także program rabatowy mOkazje. Pozwala on uzyskać zwrot części wydanej podczas zakupów gotówki.

Podsumowując, mKonto Aquarius Intensive w mBanku to całkiem dobra propozycja dla osób bardziej zamożnych, o ile oczywiście są oni w stanie spełnić wymogi warunkujące brak opłat za prowadzenie konta. To ciekawe rozwiązanie szczególnie dla osób, które nie chcą jedynie trzymać gotówki w banku, ale też skutecznie ją pomnażać. W takim kontekście tym ciekawszy wydaje się dostęp do bezpłatnej usługi maklerskiej oraz do dużej liczby funduszy inwestycyjnych. Pewną niedogodnością dla osób często wyjeżdżających za granicę mogą być natomiast opłaty za przewalutowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *