mKonto Aquarius w mBanku

mkonto Aquarius
Lepiej, jak jest więcej – ta myśl pojawia się w wielu momentach życia, a szczególnie wtedy, gdy zastanawiamy się nad wyborem najlepszej opcji. Choć mamy z tym problem, to pocieszamy się, że chociaż wybór jest, bo przecież dzięki temu – po wnikliwym przeanalizowaniu wszystkich „za” i „przeciw” – możemy postawić na konkretne rozwiązanie. Gorzej, jak ten nadmiar możliwości nas przytłacza, gubimy się w gąszczu ofert i już nie wiemy, w którą stronę pójść… To zwłaszcza widoczne, gdy zastanawiamy się nad kontem bankowym. Jakie najlepsze? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Dzisiaj sprawdzimy mKonto Aquarius w mBanku, które firmowane jest jako konto dla klientów VIP. Co się rzeczywiście kryje za tym opisem?

Wygląda to obiecująco, bo jak zapewnia bank, konto jest nowoczesne, funkcjonalne, w sam raz dla wymagających klientów. To przede wszystkim oferta dla osób, które mają spore dochody, a chcą jednocześnie skutecznie i pewnie pomnażać swoje oszczędności. Pomagają w tym liczne udogodnienia: wsparcie osobistego asystenta, bezpośredni dostęp do konta z ponad dwustoma funduszami inwestycyjnymi, a dodatkowo zintegrowana z rachunkiem klienta usługa maklerska.

Zalety dla posiadaczy konta

Jak wspomnieliśmy, konto dedykowane jest dla zamożnych, wymagających klientów, z tego względu zapewniono tu szereg ułatwień, jak osobisty ekspert, który gwarantuje profesjonalne wsparcie w placówkach mBanku. To człowiek kompleksowo doradzający w zakresie potrzeb i priorytetów finansowych. Dzięki jego pomocy łatwiej podjąć mądre decyzje inwestycyjne.

Bezpłatny concierge Aquarius to zaś asystent do zadań specjalnych, który pomoże w codziennych sprawach, na przykład umawiając nas na wizytę u dentysty czy rezerwując stolik w restauracji. Wszystko po to, abyśmy mogli zająć się ważniejszymi sprawami.

Dodatkowo specjalnie zaprojektowany internetowy serwis transakcyjny mBanku oraz priorytetowa obsługa mLinii, nad którą czuwa doskonale przygotowany zespół opiekunów klienta. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wszystko to prezentuje się nadzwyczaj okazale. I tak właściwie jest, ale zaraz rozsądek podpowiada: ile to kosztuje? Sprawdźmy!

Banki przeważnie komunikują o braku opłat i tak też jest w tym przypadku. Warto więc podzielić to na dwie kategorie. W pierwszej sytuacji faktycznie wymienimy te usługi, które są bezpłatne, w drugiej napiszemy o rzekomo darmowych.

Kiedy rzeczywiście nic nie zapłacimy?

Przede wszystkim, gdy otworzymy konto. Nie musimy się tu szykować na żadne wydatki. Podobnie nie poniesiemy żadnych kosztów, wykonując krajowe przelewy internetowe. Kolejne opcje wiążą się z omawianymi wcześniej ułatwieniami, a więc uzyskamy darmową pomoc osobistego doradcy, jak i skorzystamy bez naliczania opłat z profesjonalnego wsparcia konsultantów mLinii. To samo oczywiście odnosi się do pomocy telefonicznej oraz internetowej. Ponadto, uzyskamy dostęp do dodatkowych środków na koncie – mogą być udzielane w formie kredytu odnawialnego lub gotówkowego.

A kiedy musimy pamiętać, że brak opłat to chwyt reklamowy?

  • Deklaracja: brak opłat za prowadzenie rachunku. Stan faktyczny: tylko w sytuacji, gdy miesięczne wpływy są na poziomie (minimum) 5000 złotych. Jeśli pierwsza opcja nie wchodzi w rachubę, to można skorzystać z drugiej, która polega na utrzymaniu średniomiesięcznego salda depozytów oraz inwestycji na poziomie min. 100 000 złotych;
  • Z jednej strony: zero złotych za używanie karty debetowej, z drugiej pod pewnym warunkiem: jeśli w miesiącu zrealizujemy minimum 5 transakcji bezgotówkowych;
  • Bank obiecuje: żadnych opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, nie dodaje jednak, że minimum trzeba wybrać 100 złotych;
  • Podobnie zresztą to wygląda, gdy chodzi o wypłatę środków z zagranicznych bankomatów. Naliczane są tu opłaty za przewalutowanie, a kształtują się różnie. Jeśli korzystamy z karty MasterCard, musimy doliczyć 2% wartości transakcji w euro oraz 3% za wypłaty w innych walutach. Używanie VISY to opłaty w wysokości 5,9% wartości transakcji.

Podsumowując widzimy, że mKonto Aquarius to ciekawy produkt finansowy, najlepszy dla osób o stałym, solidnym dochodzie, które pragną podejmować mądre decyzje pomnażające zyski. I chociaż występują tu pewne ograniczenia i niedogodności mogące zniechęcić niektórych, to nie powinny one przysłaniać korzyści, jakie można zyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *