Czym jest i jaka jest najlepsza giełda kryptowalut?

Giełda kryptowalut
Życie to nieustanne dokonywanie wyborów, od tych mniejszych, jak kupno podstawowych produktów w sklepie spożywczym, po te większe, poważne, od których zależy nasza przyszłość. Do nich z pewnością zaliczymy decyzje mające wpłynąć na poprawę naszego statusu finansowego, bo zarabiając więcej, możemy bardziej się spełniać, realizując nawet najskrytsze marzenia. Niestety, często sama praca do tego nie wystarcza, więc poszukujemy innych sposobów na dodatkowe źródło dochodu. I tu rozwiązaniem mogą być kryptowaluty, które są coraz bardziej popularne, a więc wielu ludzi właśnie w nich upatruje swojego przyszłego szczęścia. Czy słusznie? Wszystko jest możliwe, ale żeby spełnić się w tym obszarze musimy dobrze zacząć i stale trzymać rękę na pulsie, aby nie zboczyć z dobrze obranego kierunku. Podstawą jest odpowiednia giełda kryptowalut. Jaką ją wybrać? O czym pamiętać? Na co zwrócić uwagę? Czytaj dalej

Najlepsza giełda kryptowalut – porównanie na lipiec 2018

Oblicz, ile zarobisz na różnych giełdach:

%

Powizja od transakcji Dostępne waluty Prowizja od wpłaty Prowizja od wypłaty Zysk Link do giełdy
Powizja od transakcji Dostępne waluty Prowizja od wpłaty Prowizja od wypłaty Zysk Link do giełdy
Od 0,1% do 0,3% Waluty:
PLN, EUR (tymczasowo niedostępne)

Kryptowaluty:
BTC, ETH, LTC, ETC, XMR, DASH, LYNX, DOGE, ZEC, BCN, XEM, SIA, WAVES, LSK, GNT, SWT, WAP, BEN, KBC, BEAT, PIVX, BCC
Waluty:
0% - przelew bankowy
1,8% - Homepay.pl
1,9% - Dotpay.pl
50% - SMS

Kryptowaluty:
0%
Waluty:
2 zł / 2 euro

Kryptowaluty:
0,0005 btc
Maker:
0,17% do 0,30%


Taker:
0,25% do 0,40%
Waluty:
PLN, USD, EUR

Kryptowaluty:
BTC, ETH, GAME, BTG, BBC, LTC, LSK, DASH
Waluty:
0% - przelew bankowy
2% - Poczta Polska Express 24/7

Kryptowaluty:
0%
Waluty:
4 zł - przelew bankowy w PLN
10 zł - wypłata w bankomacie w PLN
1,50 euro - przelew bankowy w EUR
$1,25 + 0,35% (min. $5,20, maks. $45) - przelew bankowy w USD

Kryptowaluty:
BTC: 0,00090
LTC: 0,005
ETH: 0,00126
LSK: 0,2
BCC: 0.0006
GAME: 0,005
DASH: 0,001
BTG: 0,0008
Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria. Spróbuj wybrać inne filtry 🙂
Zastrzeżenie

Wybieraj.com.pl to porównywarka ofert i produktów. Staramy się przedstawić jak najszerszą i jak najbardziej rzetelną informację na temat produktów na rynku, ale powinieneś zawsze samodzielnie rozważyć, czy dany produkt jest korzystny dla Ciebie. Jeśli nie jesteś pewny, nie wahaj się skontaktować z dostawcą produktu lub wyszukać o nim więcej informacji. Każda sytuacja jest inna i choć robimy co możemy, to nie możemy zapewnić, że przedstawimy produkt najlepiej dopasowany do każdego.

Od niektórych partnerów otrzymujemy niewielką prowizję za przekierowanie Cię na ich stronę. W żadnym wypadu nie kierujemy się tą prowizją przy doborze produktów i nie ma ona żadnego wpływu na wybór produktów czy ich kolejności. Stoimy po Twojej stronie i staramy się jak najdokładniej poinformować Cię o wszystkich opłatach i promocjach. Nie ukrywamy niczego, bo dużo ważniejsze dla nas niż prowizja, jest dbanie o naszych użytkowników, a także o własną markę, renomę i niezależność.

Jesteśmy prywatną polską firmą o nazwie Wybieraj.com.pl s.c. Nie należymy do żadnego banku, funduszu, ani innej instytucji finansowej i żadna instytucja nie ma wpływu na to, co prezentujemy na naszej stronie.

Choć staramy się ciągle poszerzać nasz przegląd rynku, to nie możemy zapewnić, że przedstawiamy wszystkie dostępne oferty. Jeśli jakąś pomijamy, to nie z powodu celowego działania, a raczej dlatego, że rynek bardzo szybko się zmienia. W takim wypadku, najlepiej daj nam o tym znać, to jak najszybciej taką ofertę dodamy do naszej bazy.

Wybieraj.com.pl s.c. nie ponosi odpowiedzialności za wybór jakiego dokonujesz, dlatego zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty, zachęcamy do dokładnego jej przeanalizowania, również na stronie naszego partnera.

Informujemy także, że przedstawione produkty nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Dlatego zawsze podejmuj wszystkie decyzje samodzielnie i na własną odpowiedzialność 🙂

Zamknij

Czym się różni giełda kryptowalut od tradycyjnej?

Na pozór niczym, bo giełda kryptowalutowa – identycznie jak w przypadku akcji lub towarów – odpowiada za większość obrotu na rynku. Tak samo, jak w bardziej tradycyjnych transakcjach jest ona istotna dla każdego inwestora, który chce spróbować swoich sił na rynku wirtualnych walut. Tworzona dla osób o różnym stopniu zaawansowania – początkujących, bez obycia i znajomości nawet tradycyjnej giełdy, aż po zaawansowanych traderów, którzy mogą się pochwalić ogromnym doświadczeniem, jak i zdobywaną latami wiedzą na temat rynku finansowego.

Gdzie więc są różnice? Dotyczą fizycznego miejsca wymiany handlowej, które w tej sytuacji… nie istnieje. Wszystko odbywa się wirtualnie, w sposób zdecentralizowany, nie ma więc tu zastosowania tradycyjna definicja mówiąca, że giełda odbywa się regularnie, w określonym czasie i miejscu. Inną różnicą, która z jednej strony może zachęcać, z drugiej wręcz przeciwnie – zniechęcać potencjalnych inwestorów, jest jej zmienność. Ta nieprzewidywalność, zmiana wartości w określonym, nawet krótkim, przedziale czasowym potrafi doprowadzić do euforii, jak i rozpaczy. Wystarczy prześledzić doniesienia prasowe z ostatnich miesięcy, by zobaczyć, jaka dynamikę ma najbardziej znana cyfrowa waluta – Bitcoin. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że nawet najlepsza giełda kryptowalut to nie jest dobre miejsce dla osób o słabych nerwach, podatnych na wysoki poziom stresu lub też takich, którzy za dużo ryzykują.

Tyle rozsądek, ale być może potrzeba czasami trochę wyjść z własnej strefy komfortu, aby zyskać? Szczególnie że od 2010 roku (to wtedy powstała pierwsza giełda z prawdziwego zdarzenia – MtGox) minęło trochę czasu, rynek się stabilizuje, jest więc łatwiejszy do zrozumienia, do odczytania. To szansa dla każdej osoby, ale trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, by giełda, którą wybierzesz, to była dla Ciebie najlepsza giełda kryptowalut. Istnieje kilka warunków, od jakich to zależy.

Ile stracić, by zyskać?

Chociaż konta na wszystkich kryptowalutowych giełdach są darmowe, to już za wpłaty, wypłaty czy transakcje pobierana jest prowizja. Porównuj i analizuj, bo najlepsza giełda kryptowalut powinna kosztować Cię jak najmniej. W najgorszym wypadku, wpłacając pieniądze na swoje konto na giełdzie zapłacisz pierwszą prowizję, kolejną prowizję zapłacisz, gdy dokonasz transakcji (np. kupisz lub sprzedasz kryptowalutę), a gdy będziesz chciał wypłacić swój zysk z giełdy, znów być może będzie musiał ponieść koszty prowizji. Dlatego tak ważne jest by te prowizje były jak najniższe, a to zapewni Ci tylko najlepsza giełda kryptowalut.

Halo, gdzie ta firma ma siedzibę?

Od razu można pomyśleć: jaka firma, jaka siedziba, skoro wszystko odbywa się w sposób zdecentralizowany, także transakcje zawierane drogą elektroniczną? Istotnie, ale mimo to warto wiedzieć, gdzie jest zarejestrowana firma. Dlaczego? Zmniejszysz tym sposobem ryzyko, że ktoś Cię oszuka, bo chociaż – jak wspominaliśmy – rynek się stabilizuje, to jednak zawsze (także i tu) można natrafić na osoby mające jeden cel – puścić nas z torbami. Takie firmy często rejestrowane są w tak zwanych rajach podatkowych, gdzie jak nietrudno się domyślić – rajskie perspektywy oznaczają niekiedy brak kontroli nad tym, co dany podmiot robi z pieniędzmi swoich klientów. Najlepsza giełda kryptowalut to zatem taka, nad którą istnieje jakaś kontrola, chociażby wynikająca z ustawodawstwa danego kraju. My w naszym porównaniu zebraliśmy wyłącznie giełdy kryptowalut mające siedzibę w Polsce.

Jakie waluty

Warto również pomysleć, w jakie kryptowaluty chcesz zainwestować, a później sprawdzić, czy na interesującej Cię giełdzie takowe występują. Nie ma bowiem pewności, że pieniądz, którym planujesz obracać, jest na niej dostępny.

Przed ostatecznym wyborem pamiętaj o wymienionych czynnikach, by wiedzieć, jak dużą prowizję trzeba płacić i czy ostatecznie będzie Ci się to opłacać. Nie zapominaj ponadto, że choć rynek cyfrowych walut jest zdecentralizowany i nie ma nad sobą tradycyjnej instytucji emisyjnej, to giełdy, które zajmują się ich obrotem, istnieją realnie. Mówiąc jednym zdaniem – mają adres, pod którym działają. Warto go był w Polsce. Wybieraj mądrze, by nie mieć poczucia, że Twoje działania to ryzyko, decyzje, którymi rządzi ślepy los – niezależny od naszych postanowień. Przejdź do naszego porównania , żeby szybko i sprawnie wybrać najlepszą giełdę kryptowalut dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *