Promocja zakończona 31.05.2018

Bon na 300 zł na Allegro za założenie darmowej karty Citibanku

300 zł za zakupy z Allegro
Citibank tym razem rozdaje bony na 300 zł do Allegro. Co ważne, otrzymanie bonu nie wiąże się z żadnymi kosztami ani zobowiązaniami. Wystarczy założyć darmową kartę kredytową City Simplicity i spełnić warunki opisane w dalszej części artykułu. Historia podobnych promocji w Citibank jest już długa – sami opisywaliśmy i korzystaliśmy z kilku z nich (sprawdź tutaj) i możemy tylko potwierdzić, że to działa.

Co trzeba zrobić?

Aby otrzymać bon należy:

 1. Wypełnić formularz na tej stronie
 2. Odebrać telefon od konsultanta z banku, potwierdzić chęć założenia karty City Simplicity w promocji i postępować zgodnie z jego instrukcjami.
 3. Wykonać przez dwa kolejne miesiące po 5 transakcji otrzymaną kartą
 4. Zalogować się co najmniej raz do bankowości internetowej

I tyle! Po spełnieniu tych warunków otrzymasz wiadomość z kuponem na 300 zł do Allegro.

Czy to na pewno nic nie kosztuje?

Tak, pod warunkiem, że zrobisz wszystko, zgodnie z naszymi wskazówkami. Po pierwsze, teoretycznie promocja działa nie tylko z kartą City Simplicity, ale również z innymi kartami Citibanku. Problem w tym, że inne karty są płatne, dlatego, gdy zdzwoni do Ciebie konsultant z banku, upewnij się, że zakładasz darmową kartę o nazwie City Simplicity.

Po drugie, karta Citi Simplicity jest kartą kredytową. To znaczy, że możesz płacić nią nawet nie posiadając środków na koncie. Oczywiście musisz te środki później bankowi zwrócić. Masz na to 56 dni, w przeciwnym wypadku będziesz musiał zapłacić odsetki. Jeśli jednak uzupełnisz środki na koncie powiązanym z kartą w ciągu tych 56 dni, nie zapłacisz za to ani grosza.

Po trzecie, konsultant może proponować Ci różne dodatkowe usługi. Jeśli nie chcesz za nie płacić – odmawiaj. Żadna z nich nie jest konieczna, aby uzyskać nagrodę w promocji

Dlaczego zatem na stronie promocji możemy przeczytać „Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla karty: 10,47%”? Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to oprocentowanie, jakie dotyczyłoby Cię, gdybyś spłacał kartę przez rok w 12 równych ratach. Prawo nakazuje bankowi podawać taką informację. Ty jednak spłacisz ją w ciągu 56 dni, dzięki czemu oprocentowanie wyniesie dla Ciebie okrągłe 0% 🙂

Terminy

Aby otrzymać bon, musisz trzymać się wyznaczonych przez bank terminów:

 1. Formularz musisz wypełnić najpóźniej 31.05.2018
 2. Następnie zadzwoni do Ciebie konsultant z banku, aby potwierdzić Twoje dane
 3. Przez dwa kolejne miesiące wykonuj po co najmniej 5 płatności kartą oraz zaloguj się co najmniej raz do bankowości internetowej. Płatności możesz wykonywać albo w miesiącu, w którym założyłeś kartę i następnym, albo w następnym miesiącu po założeniu karty i jeszcze kolejnym.
 4. W kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków otrzymasz bon
 5. Kupon wykorzystaj maksymalnie do 31.12.2018
 6. Pamiętaj, aby w ciągu maksymalnie 56 dni spłacić kartę, czyli przelać na nią środki, które wydałeś

Przykładowo:

Maj Czerwiec Lipiec
 • składasz wniosek
 • podpisujesz umowę
 • logujesz się do bankowości internetowej
 • wykonujesz 5 płatności kartą
 • wykonujesz 5 płatności kartą
 • otrzymujesz bon do Allegro

Kto może wziąć udział w promocji?

Większość osób nie będzie miała problemów z wzięciem udziału w promocji. Są jednak pewne warunki:

 • Nie możesz posiadać żadnej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015.
 • Musisz pracować w obecnej firmie od co najmniej 3 miesięcy, zarabiać co najmniej 1200 zł na rękę i mieć co najmniej 21 lat. Natomiast jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, musisz prowadzić ją od co najmniej 24 miesięcy i mieć co najmniej 21 lat.

Co dokładnie otrzymasz?

W tej promocji Citibank oferuje elektroniczną kartę podarunkową Allegro o wartości 300 zł. Swoją kartę podarunkową znajdziesz w wiadomości, którą otrzymasz w systemie bankowości elektronicznej Citibank Online. Będzie to kod, którego nalezy użyć podczas płatności w serwisie Allegro. Kod może być użyty tylko przy jednej płatności, ale płątność ta może dotyczyć kilku produktów. Niewykrozystane środki z karty podarunkowej przepadają. Przykłady użycia karty podarunkowej:

 • Kupujesz jeden lub kilka przedmiotów za sumarczyną kwotę 290 zł. Używając karty podarunkowej, nie musisz płacić nic, ale 10 zł przepada.
 • Kupujesz jeden lub kilka przedmiotów za sumarczyną kwotę 320 zł. Jeśli użyjesz karty podarunkowej, zapłacić musisz jedynie 20 zł.

Karta podarunkowa ważna jest przez 4 miesiące od jej otrzymania. Po tym terminie, kod traci ważność i nie może być wykorzystany.

Czy i kiedy mogę zamknąć kartę?

Jeśli potrzebna Ci jest karta kredytowa, możesz zostawić kartę City Simplicity w swoim portfelu – to dobra, i przede wszystkim darmowa karta. Jeśli jednak nie potrzebujesz karty kredytowej, możesz ją zamknąć po otrzymaniu wiadomości z kodem. Pamiętaj tylko o skopiowaniu wcześniej swojego kodu, żeby mieć do niego dostęp również po zamknięciu kraty.

Dokumenty:

Regulamin promocji
Tabela opłat i prowizji

W razie wątpliwości – pytaj w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *