eKonto standard w mBanku pod lupą. 0 zł za otwarcie i prowadzenie, nawet 650 zł zwrotu?

Ilość produktów bankowych jest ogromna. Nic więc dziwnego, że jeśli mamy taką możliwość, to poszukujemy dla siebie tego najkorzystniejszego rozwiązania. Za konkurencyjną ofertę na rynku na pewno można uznać eKonto standard, które zachęca niskimi opłatami. Warto jednak przyjrzeć się temu bliżej, bo przecież diabeł tkwi w szczegółach. W poniższym artykule sprawdzimy, czy ten diabeł jest aż taki straszny.
mBank eKonto standard

Na początek opłaty, które jak już wspomnieliśmy, robią wrażenie. Trzeba natomiast dodać, że chodzi tutaj o dwuletnią gwarancję niezmienności tych cen. O jakich usługach mowa? Najlepiej dokładnie przeanalizować obowiązujące stawki:

  • Po pierwsze, samo otwarcie i prowadzenie rachunku nic nas nie kosztuje;
  • BLIK, czyli system płatności mobilnych jest darmowy;
  • Przelewy w złotych polskich wykonane przez internet są bezpłatne. W przypadku placówek zapłacimy już 2 zł. Z kolei przekaz SORBNET i ekspresowy to większe opłaty, odpowiednio 35 zł oraz 5 zł;
  • Gdy chodzi o walutę obcą mamy dwie możliwości. SEPA obowiązujący dla krajów UE oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii kosztuje 5 zł. Z kolei dla korzystając ze SWIFT, czyli przelewu zwykle stosowanego w pozostałych przypadkach musimy się liczyć z opłatami 0,35% kwoty, przy czym jest to minimalnie 25 zł, a maksymalnie 200 zł;
  • Kolejną kwestią jest posiadanie karty, która jest darmowa, o ile wykonamy nią przynajmniej pięć transakcji w miesiącu. W innym wypadku koszt to 4 zł;
  • Wypłata pieniędzy z bankomatów Planet Cash, BZ WBK i Euronet od 100 zł jest nieodpłatna, poniżej tej kwoty nasz portfel uszczupli się o 1,3 zł. Istnieje także możliwość rozszerzenia podanej listy bankomatów przy pomocy usługi „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” za 5 zł miesięcznie. Wtedy też wypłaty od 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce, a nie tylko tych wspomnianych wcześniej będą bezpłatne;
  • Wypłata i wpłata gotówki w placówce mBank to dodatkowy wydatek w kwocie 9 zł. Za wpłatę nie zapłacimy jedynie tam, gdzie wpłatomatu nie ma lub też jest czasowo nieczynny, na przykład z powodu awarii.

Zatem o ile otwarcie i prowadzenie konta, BLIK oraz zwykłe przelewy przez internet są bezwarunkowo bezpłatne, to w innych przypadkach brak odpłatności zależy już od konkretnej sytuacji. Warto w związku z tym sprawdzić tabelę opłat i prowizji, w której znaleźć można dokładne dane. Dla kogo zatem eKonto standard to rozwiązanie idealne?

Dla kogo eKonto standard?

Produkt, o którym w artykule mowa doskonale sprawdzi się jako podstawowy rachunek. Jego zaletą jest to, że nie musi być regularnie zasilany wpłatami na określoną kwotę, ponieważ jest bezwarunkowo darmowy, niezależnie od wysokości zgromadzonych środków. Jest to na pewno dobre rozwiązanie dla osób, które przez internet załatwiają wiele spraw. Bezpłatne przelewy są bowiem niewątpliwą korzyścią i pozwalają dużo zaoszczędzić, szczególnie w przypadku tych, którzy wykonują sporo płatności w ciągu miesiąca. Natomiast klienci wierni tradycyjnym metodom, którzy wolą udać się do placówki, mogą być niepocieszeni obowiązującymi opłatami. Z pewnością więc premiowane są osoby korzystające z sieci. W jakich sytuacjach można jeszcze dodatkowo zyskać?

Więcej korzyści?

Ciekawą ofertą, którą proponuje bank wraz z założeniem eKonta standard, jest możliwość wzięcia udziału w promocji, w której odebrać można maksymalnie 650 zł zwrotu za wykonane płatności. Kwota ta wygląda zachęcająco, ale pamiętać warto, że dopiero od wydanych minimum 250 zł należy nam się 4% z tej kwoty. Może to być jednak maksymalnie 130 zł przez 5 kolejnych miesięcy, co daje właśnie wspomniane 650 zł. Jak zatem widać trzeba spełnić kilka warunków, by otrzymać tak duży zwrot. Natomiast przystąpienie do promocji jest oczywiście dobrowolne. Kolejną ciekawostką są bonusy za polecenie konta w mBanku innym osobom. Tutaj zyskać można nawet 300 zł, jeśli polecony klient otworzy rachunek firmowy z usługą mKsięgowości i w ciągu 60 dni wykona kartą transakcję na 200 zł.

Dwa proste sposoby na założenie konta

Na koniec jeszcze informacja podstawowa. Jak stać się właścicielem eKonta standard w mBanku? Mamy dwie możliwości, a mianowicie załatwienie formalności przez internet lub osobiście w placówce:

  • W tym pierwszym przypadku konieczne jest wypełnienie wniosku online i podpisanie umowy, która zostanie dostarczona przez kuriera. Należy pamiętać, by przygotować do okazania dokument tożsamości. Konto musi następnie zostać aktywowane według instrukcji z pakietu aktywacyjnego. Ewentualne karty wysyłane są na adres korespondencyjny.
  • W drugim scenariuszu natomiast różnica jest taka, że po wypełnieniu wniosku trzeba udać się do placówki. Umowa zostanie zatwierdzona po weryfikacji tożsamości. Pozostałe kroki są takie same jak w pierwszej opisywanej sytuacji

Jeśli chodzi o sam mBank opinie mogą być bardzo różne, natomiast w powyższym tekście zajęliśmy się tylko jednym z produktów tejże placówki. Widoczne jest na pierwszy rzut oka, że nowoczesna oferta eKonto standard kierowana jest do klientów, którzy wiele rzeczy załatwiają online. W końcu wygodna aplikacja mobilna w pakiecie z kontem, BLIK, czy serwis transakcyjny dostępny 24h na dobę to rozwiązania dla tych, którzy są na czasie z aktualnymi narzędziami mobilnymi. Podobnie jest z premiowaniem transakcji bezgotówkowych, co widać choćby po opłatach za wybranie pieniędzy z bankomatu czy w placówce. Niemniej jednak konto to wyróżnia się bardzo pozytywnie na tle innych tego typu produktów, które z powodzeniem pełnią funkcję podstawowego rachunku, wygodnego do korzystania się na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *