Jak wybrać najlepsze konto osobiste dla osoby młodej?

Najlepsze konta dla młodych

Banki coraz częściej myślą o młodych ludziach i oferują konta dopasowane do wymagań nastolatków. W ten sposób starają się zachęcić do korzystania ze swojej oferty już od najmłodszych lat, licząc na to, że w przyszłości, dzieci staną się ich pełnoprawnymi klientami. Same dzieci coraz bardziej chcą przypominać dorosłych i wypłacać pieniądze z bankomatów oraz płacić kartą w sklepach. Rodzice również interesują się kontami dla dzieci, aby zabezpieczyć ich kieszonkowe oraz rozwijać inteligencję finansową. Jak odnaleźć się wśród wielu ofert, które przygotowały banki dla młodych? Na co zwrócić szczególną uwagę, aby nasze dziecko chętnie korzystało ze swojego konta, a do tego nie przepłacić?
Czytaj dalej

Konta osobiste dla młodych – porównanie ofert na lipiec 2018

Ustawienia :

lat

zł miesięcznie

zł miesięczniew miesiącu

Filtry (dopasowano 10 produktów):
Miesięczna opłata za konto Miesięczna opłata za kartę Wypłaty z bankomatów Bilans miesięczny Link do oferty
Miesięczna opłata za konto Miesięczna opłata za kartę Wypłaty z bankomatów Bilans miesięczny Link do oferty

min. 13 lat

Rozwiń
0 zł
0 zł jeśli dokonasz w miesiącu płatności kartą na kwotę 300 zł,
6 zł w przeciwnym wypadku
0 zł w bankomatach własnych,
0 zł w bankomatach sieci Euronet i Planet Cash,
5 zł w pozostałcyh bankomatach w Polsce,
0 zł w bankomatach za granicą

min. 13 lat

Rozwiń
0 zł
0 zł jeśli wykonasz minimum 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu,
4 zł jeśli nie wykonasz 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu,
2 zł niezależnie od tego ile transakcji wykonasz, jeżeli posiadasz kartę umożliwiającą zbieranie punktów PAYBACK
0 zł dla kwot co najmniej 100 zł w bankomatach własnych
1,30 zł dla kwot poniżej 100 zł w bankomatach własnych
7 zł w pozostałych bankomatach w kraju
10 zł w bankomatach za granicą

18‑26 lat

Rozwiń
0 zł
0 zł jeśli dokonałeś transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 200 zł,
7 zł w przeciwnym wypadku
0 zł bankomatach ING oraz Planet Cash,
0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu, 2,50 zł za każdą kolejną w pozostałcyh bankomatach w kraju,
6% w bankomatach za granicą

13‑18 lat

Rozwiń
0 zł
0 zł
0 zł bankomatach ING oraz Planet Cash,
0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu, 2,50 zł za każdą kolejną w pozostałcyh bankomatach w kraju,
6% w bankomatach za granicą

13‑19 lat

Rozwiń
0 zł
0 zł
0 zł za pierwsze trzy wypłaty w miesiącu kalendarzowym,
6 zł za kolejne wypłaty

13‑26 lat

Rozwiń
0 zł
0 zł
0 zł

min. 13 lat

Rozwiń
0 zł
0 zł
0 zł w bankomatch własnych,
0 zł w pozostałych bankomatach w kraju,
5 zł w bankomatach za granicą

min. 13 lat

Rozwiń
0 zł
6 zł
0 zł we wszystkich bankomatach w kraju
3% (min. 8 zł) w bankomatach za granicą

min. 13 lat

Rozwiń
0 zł
0 zł
0 zł we wszystkich bankomatach w kraju,
2% (min. 10 zł) w bankomatach za granicą

min. 13 lat

Rozwiń
0 zł
0 zł jeśli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych tą kartą w ostatnim miesiącu wyniosła co najmniej 100 zł,
4 zł w przeciwnym wypadku
0 zł w bankomatach PKO i BZ WBK,
5 zł w pozostałych bankomatach w kraju ,
3% (min. 10 zł) w bankomatach za granicą
Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria. Spróbuj wybrać inne filtry 🙂
Zastrzeżenie

Wybieraj.com.pl to porównywarka ofert i produktów. Staramy się przedstawić jak najszerszą i jak najbardziej rzetelną informację na temat produktów na rynku, ale powinieneś zawsze samodzielnie rozważyć, czy dany produkt jest korzystny dla Ciebie. Jeśli nie jesteś pewny, nie wahaj się skontaktować z dostawcą produktu lub wyszukać o nim więcej informacji. Każda sytuacja jest inna i choć robimy co możemy, to nie możemy zapewnić, że przedstawimy produkt najlepiej dopasowany do każdego.

Od niektórych partnerów otrzymujemy niewielką prowizję za przekierowanie Cię na ich stronę. W żadnym wypadu nie kierujemy się tą prowizją przy doborze produktów i nie ma ona żadnego wpływu na wybór produktów czy ich kolejności. Stoimy po Twojej stronie i staramy się jak najdokładniej poinformować Cię o wszystkich opłatach i promocjach. Nie ukrywamy niczego, bo dużo ważniejsze dla nas niż prowizja, jest dbanie o naszych użytkowników, a także o własną markę, renomę i niezależność.

Jesteśmy prywatną polską firmą o nazwie Wybieraj.com.pl s.c. Nie należymy do żadnego banku, funduszu, ani innej instytucji finansowej i żadna instytucja nie ma wpływu na to, co prezentujemy na naszej stronie.

Choć staramy się ciągle poszerzać nasz przegląd rynku, to nie możemy zapewnić, że przedstawiamy wszystkie dostępne oferty. Jeśli jakąś pomijamy, to nie z powodu celowego działania, a raczej dlatego, że rynek bardzo szybko się zmienia. W takim wypadku, najlepiej daj nam o tym znać, to jak najszybciej taką ofertę dodamy do naszej bazy.

Wybieraj.com.pl s.c. nie ponosi odpowiedzialności za wybór jakiego dokonujesz, dlatego zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty, zachęcamy do dokładnego jej przeanalizowania, również na stronie naszego partnera.

Informujemy także, że przedstawione produkty nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Dlatego zawsze podejmuj wszystkie decyzje samodzielnie i na własną odpowiedzialność 🙂

Zamknij

Czym jest konto dla młodych?

Konto dla młodych to pojęcie obejmujące właściwie dwa większe rodzaje kont. Może dotyczyć konta dla młodzieży, czyli osób, które nie ukończyły jeszcze osiemnastego roku życia lub być rachunkiem dopasowanym do potrzeb studentów przed dwudziestym szóstym rokiem życia. Kategoria „młodości” jest więc bardzo szeroka i każdy bank może definiować ją trochę inaczej. Z reguły jednak konta dla młodych nie dotyczą dzieci przed trzynastymi urodzinami, choć i od tej zasady zdarzają się wyjątki. Przeglądając zatem oferty banków, w pierwszej kolejności sprawdzajmy, do jakiej grupy wiekowej są one adresowane.

Jak założyć konto dla młodzieży?

Założenie konta dla młodych wymaga spełnienia określonych warunków, których nie dotyczy zwykłe konto osobiste. Osoby, które nie są pełnoletnie, do otwarcia konta w banku potrzebują zgody rodzica lub opiekuna prawnego. To właśnie on podpisuje stosowne dokumenty. Nie ma przeszkód, aby konto takie założyć przez internet, jednak nie wyklucza to konieczności podpisu dorosłego. W takiej sytuacji musi być on obecny w momencie przyjazdu kuriera, który przywozi umowę. Do założenia konta są potrzebne także dane, które pojawią się na umowie, takie jak PESEL, informacje o miejscu zamieszkania oraz sposób kontaktu. Wiele banków wymaga również okazania legitymacji szkolnej. Może ją zastąpić dowód osobisty, który wyrobimy dziecku lub paszport. Mimo że banki starają się wyjść oczekiwaniom klientów naprzeciw, może pojawić się konieczność osobistego pojawienia się wraz z dzieckiem w oddziale banku w celu podpisania wszystkich dokumentów. Częstym ograniczeniem jest również wymóg, aby rodzic założył konto w wybranym banku.

Czy warto zakładać konto nastolatkowi?

Choć konta dla nastolatków są w tej chwili naprawdę popularne, rodzice mogą mieć wątpliwości, czy jest to rzeczywiście potrzebne rozwiązanie, czy tylko chwilowa moda oraz kolejny sposób banków na zarobienie. Konto młodzieżowe ma jednak mnóstwo zalet, którym nie sposób zaprzeczyć. Przede wszystkim ma ono ogromny walor edukacyjny. Daje nastolatkowi szansę na naukę gospodarowania pieniędzmi, co na pewno przełoży się na lepsze opanowanie domowego budżetu w dorosłym życiu. Konto takie uczy odpowiedzialności oraz pozwala na oswojenie się z instytucją banku. Zakładając konto dla dziecka, zwiększamy również bezpieczeństwo jego kieszonkowego. W razie zgubienia karty przez nastolatka możemy bez problemu ją zastrzec. Dzięki dostępowi do konta naszego dziecka będziemy również mogli lepiej kontrolować jego wydatki, dając mu przy tym duże poczucie swobody.

Czym się różni konto młodzieżowe od standardowego konta osobistego?

Konta przeznaczone dla młodzieży oferują zwykle dużo korzystniejsze warunki niż zwykłe konta osobiste. Często są wyżej oprocentowane, a ich założenie i utrzymanie jest tańsze. Banki obniżają lub nawet rezygnują z opłat za wykonanie przelewów i wydanie karty płatniczej. Rachunki takie mają jednak również ograniczenia. Zwykle pojawia się limit dziennych oraz miesięcznych transakcji, a także limit kwoty, którą możemy wpłacić na konto, aby uzyskać dodatkowe bonusy związane z oprocentowaniem. W zależności od banku limity te mogą zmniejszać lub zwiększać rodzice, ale zdarzają się też takie, które odgórnie ustalają progi. Konta dla młodych mogą być poza tym wyposażone w dodatkowe usługi, które mają namówić nastolatki do ich wyboru. Pojawiają się więc specjalne infolinie, na których można dowiedzieć się o imprezach lub repertuarze kinowym, zniżki na kursy językowe czy też możliwość płacenia telefonem.

Jak wybrać konto dla młodych?

Wybierając konto dla nastolatka, nie zawsze warto kierować się jego zdaniem. Dzieci bardzo chętnie wybierają bowiem konto na podstawie ciekawego wzoru na karcie płatniczej lub zachęcająco brzmiących promocji związanych ze zniżkami do kina. Zanim zatem zapytamy o zdanie nastolatka, sami sprawdźmy dokładanie, czy prowadzenie konta się opłaca. Na co zwracać uwagę, aby nie przepłacać za konto?

Opłaty za prowadzenie konta

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, ile kosztuje założenie oraz prowadzenie konta. Trzeba upewnić się, czy nie będziemy musieli dodatkowo dopłacać za wyrobienie karty oraz, czy przelewy nie będą obarczone dodatkową prowizją. Co do zasady, konta dla młodych oferują korzystne warunki finansowe, ale mimo wszystko warto porównać je między sobą. To zadanie na pewno ułatwi nam internetowy ranking kont dla młodzieży.

Internetowy dostęp do konta

Dzisiejsza młodzież to ludzie wychowani na internecie. Są obyci z nowymi technologiami i prześcigają się w wiedzy na temat gadżetów takich jak telefony, tablety, czy komputery. Nic więc dziwnego, że oczekują oni dostępu do konta właśnie za pośrednictwem tych urządzeń. Dobrze zatem, aby konto można było bez przeszkód obsłużyć za pomocą aplikacji mobilnej. W związku z tym, że będzie z niej korzystał nastolatek, powinna być ona intuicyjna w obsłudze oraz zachęcająca wizualnie.

Konto przeznaczone dla dzieci czy zwykłe?

Mimo że banki zwykle tworzą specjalne konta dla najmłodszych, zdarza się także, że istnieje możliwość założenia osobie niepełnoletniej konta tradycyjnego. Oczywiście jego otworzenie również wymaga zgody rodzica. Może się to jednak okazać zupełnie nieopłacalne, gdyż tak jak napisano wyżej, konta dla dorosłych są często droższe w prowadzeniu. Inną alternatywą jest wykupienie dla dziecka karty połączonej bezpośrednio z kontem rodzica, na której będzie można ustawić określony limit transakcji. Takie rozwiązanie nie wymaga wykonywania wpłat na oddzielny rachunek, jednak nie da dziecku poczucia, że jest to jego prawdziwe konto.

Jaki bank wybrać?

Wiele rodziców wybierając konto dla nastolatka, w pierwszej kolejności sprawdza ofertę banku, w którym sami mają konto. Takie rozwiązanie przyspieszy wpłaty kieszonkowego na konto nastolatka oraz nie będzie wymagało załatwiania formalności w oddzielnych instytucjach. Zanim jednak zdecydujemy się na korzystanie z usług w tym samym banku, należy spojrzeć również na propozycje konkurencji. Może się okazać, że jej oferta jest znacznie korzystniejsza.

Ubezpieczenie dodatkowych transakcji

Nawet najbardziej odpowiedzialny nastolatek może zgubić kartę do swojego konta. Warto zawczasu pomyśleć o takiej sytuacji. Jeśli nie przyzna się on nam, a my nie zastrzeżemy karty wystarczająco szybko, może stracić niemałą sumę. Banki zwykle ubezpieczają konta na wypadek kradzież, jednak często kwota, od której przysługuje nam ubezpieczenie, będzie wyższa, niż kwota zgromadzona na koncie dziecka. Warto zatem poszukać konta, które obniża próg, od którego przysługuje ubezpieczenie lub też wykupić dodatkową formę zabezpieczenia przed kradzieżą.
Otwierając konto młodzieżowe, trzeba pamiętać o tym, że bank często ma prawo przekształcić je w konto standardowe po ukończeniu osiemnastego roku życia przez nastolatka. Warto sprawdzić, czy konto, które zaoferuje nam bank, będzie opłacalne lub też zawczasu pomyśleć o zamknięciu rachunku i otwarciu korzystniejszego u konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *